עבירות סמים

אהבתם? שתפו

את ההגדרות מהו סם מסוכן ומהם סוגי הסמים האסורים ניתן למצוא בפקודת הסמים המסוכנים. כמו כן, בשנת 2013 נחקק חוק המאבק בתופעת השימוש בחומרים מסוכנים ומגדיר בתוכו את האיסורים והענישה בגין הפצת חומרים מסוכנים ולרבות סמים כאמור בפקודת הסמים המסוכנים. כמו כן, פקודת הסמים המסוכנים היא שמגדירה מהן עבירות הסמים, ובניהן: החזקת סם, אספקת סם, ייצוא וייבוא סם, החזקה של סם לצריכה עצמית, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, סחר בסמים, ייצור סם, החזקת כלים לשימוש/גידול/ייצור סם, הדחת קטין לשימוש בסם ועוד.

למרות הגישה הרווחת בציבור, כי עבירות סמים הינן עבירות קלות ומשכך גם הענישה בעניינן היא בהתאם, הרי שבפועל מדובר בעבירות חמורות אשר בתי המשפט אינם מקלים בהן ראש כלל וכלל, בטח ובטח בכל הקשור לעבירות סמים בהם מעורבים קטינים. בתי המשפט אינם בוחלים בענישה ואף מטילים עונשי מאסר משמעותיים בפועל למי אשר מורשע בעבירות אלו. 

ייצוג על ידי עורך דין פלילי המתמחה בתחום, עשוי להוות את ההבדל שבין הרשעה לזיכוי, בין ענישה בדמות מאסר בפועל ובין חלופות מאסר בפועל וכן לעתים אף החלטה בדבר הימנעות מהרשעה פלילית למרות שהוכח כי הנאשם ביצע את המיוחס לו.

ככל שזומנת לחקירה, נעצרת או הוגש כנגדך כתב אישום בגין ביצוע עבירות לפי פקודת הסמים המסוכנים ו/או החוק למאבק בתופעת השימוש בחומרים מסוכנים, פנה עוד היום למשרדנו לקבלת ייעוץ מקצועי. 

הבהרה: אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או אחר, ו/או חוות דעת משפטית. האמור באתר זה הינו בגדר מידע כללי בלבד ואין להסתמך על האמור באתר לשם קבלת החלטות כלשהן בכל נושא שהוא ולרבות בנושאים משפטיים, אישיים, רפואיים, מקצועיים, כספיים ו/או כל נושא אחר. משרד עורכי-דין רחמימוב-ברקאי ו/או מי מטעמו לא יהיו אחראים בצורה ישירה ו/או עקיפה לתוצאות השימוש במידע באתר זה. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך לשם קבלת ייעוץ מקצועי ומתאים אשר ייבחן את נסיבותיו של כל מקרה לגופו וכן את דרכי הטיפול האפשריות והמיטביות לאותו מקרה ואותן נסיבות. אין באמור באתר זה בכדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין מי מהמבקרים בו ובין משרדנו ו/או עובדי המשרד ו/או מי מטעמו של המשרד בין שנמנה על עובדיו ובין שלא.

אהבתם? שתפו

Call Now Button