תאונות תלמידים

אהבתם? שתפו

תאונות ופגיעות גוף הינן שכיחות בקרב ילדים ובני-נוער. מעצם העובדה שפרק זמן לא מבוטל מעבירים ילדים ובני-נוער במוסדות חינוכיים ו/או בפעילויות מטעם אותם מוסדות (למשל: טיולים, פעולות העשרה וכו'), מספר לא מבוטל מתאונות ילדים ובני נוער מתרחשות בזמן היותם באחריות אותם מוסדות.

נתון חשוב אשר רבים אינם מודעים לו הוא, כי מכוח חוק החינוך, תלמידים, החל מגיל גן ועד לסיום לימודיהם (כאשר מדובר במוסדות המפוקחים ע"י משרד החינוך), מבוטחים בביטוח תאונות אישיות אשר חל עליהם הן בשעות הלימודים הרשמיות והן לאחריהן ואף כאשר הללו אינם מצויים בשטח המוסד החינוכי או בפעילות חיצונית מטעמו. היעדר הידע גורם לא אחת לכך שהורים ותלמידים אינם מממשים את זכותם לפיצויים בגין פגיעה שנגרמה לתלמיד כתוצאה מתאונה, וזאת חרף העובדה כי לעתים הפיצוי הוא מנדטורי וללא צורך בהוכחת אחריותו/רשלנותו של המוסד האחראי או מי מעובדיו.

במקרה של תאונת תלמידים, ישנם מספר ערוצי תביעה אפשריים, כאשר תביעה של חברת הביטוח המבטחת את התלמיד היא אפשרות אחת, ותביעה נפרדת כנגד המוסד החינוכי בו לומד התלמיד/ רשות מקומית/ גורם אחראי אחר לתאונה/ משרד החינוך הינה אופציה נוספת. יש לציין, כי אין בתביעה כנגד אחד מהגורמים האמורים לעיל בכדי למנוע תביעתו של גורם אחראי נוסף ואחר, וכן, כי התיישנותן של תביעות בגין תאונות תלמידים מתרחשת בתום 3 שנים מיום הגעת התלמיד לגיל 18 (גם אם התאונה התרחשה בהיותו צעיר מכך).

לביטוח תאונות תלמידים קיימים מספר חריגים אשר בהתקיימם לא יהיה זכאי התלמיד לפיצוי בגין פגיעות שנגרמו לו כתוצאה מתאונה (לדוגמא: תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונה כתוצאה מפעולה צבאית ועוד), אך יש לציין, כי במקרים אלו (לרוב) יוכל התלמיד להיפרע כדי זכויותיו מגורמים אחרים.

היות שקיימת חובת דיווח על תאונת תלמידים וחובה זו תחומה בפרקי זמן ספציפיים ובמקרים מסויימים אף נדרשת באופן מיידי וללא דיחוי, ישנה חשיבות קריטית לקבלת ייעוץ מקצועי סמוך ככל הניתן להתרחשות התאונה.

משרדנו הינו בעל ניסיון רב בניהול תביעות תלמידים ונשמח לעמוד לצידכם בעת הצורך. על כן, ככל שהינכם מעוניינים להגיש תביעה בגין תאונת תלמידים, אל תהססו לפנות אלינו. אנו כאן לרשותכם ולשירותכם.

הבהרה: אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או אחר, ו/או חוות דעת משפטית. האמור באתר זה הינו בגדר מידע כללי בלבד ואין להסתמך על האמור באתר לשם קבלת החלטות כלשהן בכל נושא שהוא ולרבות בנושאים משפטיים, אישיים, רפואיים, מקצועיים, כספיים ו/או כל נושא אחר. משרד עורכי-דין רחמימוב-ברקאי ו/או מי מטעמו לא יהיו אחראים בצורה ישירה ו/או עקיפה לתוצאות השימוש במידע באתר זה. בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך לשם קבלת ייעוץ מקצועי ומתאים אשר ייבחן את נסיבותיו של כל מקרה לגופו וכן את דרכי הטיפוללל האפשריות והמיטביות לאותו מקרה ואותן נסיבות. אין באמור באתר זה בכדי ליצור יחסי עו"ד-לקוח בין מי מהמבקרים בו ובין משרדנו ו/או עובדי המשרד ו/או מי מטעמו של המשרד בין שנמנה על עובדיו ובין שלא.

אהבתם? שתפו

Call Now Button